Pivní lázně, vinné lázně Casiopeia

Pivní lázně: Nápad na založení vlastních pivních lázní vznikl tak, že jsme s manželem často jezdili do jiných pivních lázní jako hosté a některé věci nám tam vadily a rušily jinak nádherný zážitek z pivní koupele, který má být především relaxačním a také léčebným zážitkem.


Tak jak by to mělo být, lázeň u nás si můžete prodloužit pokud se vám ještě nechce z vany, nabízíme velké množství doplňkových procedur. Pití piva (důležitá součást procedury) je u nás během celého pobytu v lázních neomezená a zcela zdarma, čepujeme nepasterizované pivo BERNARD, pro řidiče nebo abstinenty máme několik druhů nealkoholických piv a samozřejmostí jsou také limonády a minerálky opět neomezeně a zcela zdarma.

Naprosté soukromí, lázně jsou odděleny od kosmetického salonu a obsluha vstupuje jen na vaše zazvonění jinak jste tam jen vy, vana a pivo.

Během celého pobytu v lázních se podává občerstvení k pivku ( škvarková pomazánka, salámový talíř, pivní sýry, pivní salám atd.)

Pokud si zakoupíte balíček na více dnů, budete ubytováni 200m od lázní v luxusním hotelu na náměstí s krásným výhledem, romantickou večeří a občerstvením na pokoji.

Vinné lázně
Ne každý je milovník pivečka, někdo má raději dobré víno a při konzumaci si mnohdy neuědomuje, že i víno působí blahodárně i na pokožku. Proto jsou tu pro Vás vinné lázně, které rozšiřují nabídku našich lázeňských služeb.

Pivní lázně

Pravá chmelová lázeň

Originální rekondiční lázeňská terapie

Uvolňující horká koupel s detoxikačními účinky chmele (Humulus lupulus).

Indikace a kontraindikace

Indikace: antidepresivní a antistresová koupel, pomáhá proti nespavosti, rozrušení, nervozitě, podporuje trávení, má desinfekční a očistné účinky.

Kontraindikace: není vhodná pro osoby s alergií, těhotné ženy po 3 měsíci těhotenství (popř. jen s konzultací lékaře), děti do 15 let, osoby se srdečními problémy, vysokým krevním tlakem atd.

Protože jsou svaly a klouby po absolvování procedury optimálně prohřáté, doporučuji spojit Pravou chmelovou lázeň s částečnou masáží zaměřenou na unavené problémové partie těla nebo s celkovou masáží uvolňující svalové napětí.

Pravá pivní lázeň – cesta k obnově síly těla i ducha!


Pravá pivní lázeň

Pravá pivní lázeň je připravena v luxusní, ručně kované měděné vaně z vody o teplotě 34 °C. Přísadu koupele tvoří nepasterizované pivo Bernard, vyráběné tradiční metodou,r, dále živá kultura pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Hladina lázně je pokryta charakteristickou pivní pěnou  a prostor je osvětlen svíčkami.

Průběh procedury

Host je ponořen do připravené lázně, která díky příznivé teplotě vody způsobí postupně mírné zvýšení srdeční činnosti a aktivaci krevního oběhu v celé cévní soustavě. Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Chmelové mláto působí jako očistný peeling odstraňující z těla unavené části kůže. Živá kultura pivovarských kvasnic předává pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny a sacharidy a přispívá tak k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky.  Pro vyrovnání krevního tlaku, zvýšení účinku koupele a umocnění relaxačního zážitku je hostům doporučována sklenice přírodního nepasterovaného piva Bernard, které zároveň příznivě působí i v celém trávicím traktu.

Doba pobytu v lázni je 30 minut, pokud se Vám zde ale zalíbí, lze protáhnout.

Po koupeli je host uložen na lůžko v prostoru pro relaxaci, zabalen do prostěradla a deky. Při tlumeném osvětlení a příjemné hudbě nastává fáze uklidnění organizmu. Prohřáté tělo dokončuje fázi pocení, srdeční činnost se zklidňuje, pozvolna klesá krevní tlak, uvolňují se svaly a obnovuje tělesná energie. Očištěná, omlazená pokožka přijímá účinné prospěšné látky, které po koupeli na pokožce ulpěly a postupně se vstřebávají póry do podkoží. Tělesný odpočinek má odraz v odpočinku duševním a uvolněné tělo dovolí i mysli odpoutat se a uvolnit tok pozitivních myšlenek a energie.

Doba odpočinku po koupeli je nejméně 25 minut.

 

Léčebné zábaly

 

Léčebný zábal s použitím sladového mláta

Terapeutické účinky sladového mláta:

1) fyzikální – sladové mláto zahřáté na teplotu 38 °C – 42 °C je po lékařské konzultaci přiloženo na problematická místa, tj. šíje, bedra, ramena a ruce. Postupné prohřívání vede k ústupu chronických artrotických potíží, zvýšenému prokrvení – odsunu metabolitů a ke zlepšení funkčních vlastností myoskeletárního aparátu (svalově-kloubního).

2) průnik látek příznivě ovlivňujících kůži, nehty, vlasy – vzhledem ke složení sladového mláta je pozitivní účinek obsažených vitamínů a bílkovin na kůži a kožní adnexa zcela prokazatelný. Vhodné je zejména k terapii atopických ekzémů, psoriázy (lupénky), dermatitid (dle typu) či problémů „se suchou kůží“. Uplatní se při kosmetické indikaci celulitid, při změnách kvality kůže a jako pleťové výživné masky.

3) celkový efekt vázaný na transport kůží

Kontakt

Lázně Casiopea
Kochánov 12 ( Mariadol)
58291 Světlá nad Sázavou

Tel.: 773 167 672

E-mail: casiopeacasiopea@email.cz

Více zde: http://www.laznecasiopea.com/kontakt/