Pokud jste cestovatelem, který kromě ležení na chorvatské pláži chce poznávat i místní kulturu a historii, tak je tento článek určen právě vám.

Od starobylého Dubrovníku až po pulzující Split, idylický Hvar, kouzelný Zadar a malebný Rovinj – tato trasa nabízí vše, co si můžete přát pro nezapomenutelnou dovolenou.

  1. Historický Dubrovník: Klenot Jaderského moře | Vaše cestovatelské dobrodružství začíná v Dubrovníku, historickém městě obklopeném vysokými hradbami. Procházka starým městem, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je jako cesta časem. Ulice zalité sluncem vás zavedou do kouzelných malebných čtvrtí, k impozantním kostelům a palácům. Nezapomeňte navštívit slavnou hradbu, která poskytuje panoramatický výhled na moře a město. Po celodenním prozkoumávání můžete relaxovat na některé z malebných pláží poblíž města a nechat se hýčkat slunečními paprsky.
  2. Pulzující Split: Spojení historie a současnosti I Další zastávkou na vaší cestě je Split, živé město plné energie a kultury. V jeho srdci se nachází Diokleciánův palác, obrovská římská stavba, která je také zapsána na seznamu UNESCO. Procházejte se jeho starobylými uličkami, obdivujte bohatou architekturu a zastavte se v rušných kavárnách, které pulzují životem. Na plážích v okolí Splitu si můžete užít slunce a osvěžující koupání, abyste nabrali sílu do další části vaší dovolené.
  3. Idylický Hvar: Perla Jaderského moře Hvar, jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů, vás okouzlí svou idylickou atmosférou. Při příjezdu do přístavu se setkáte s promenádou plnou elegantních jachet a můžete se procházet malebnými uličkami obklopenými starobylými kamennými domy. Hvar je také známý svou bohatou historií a nachází se zde mnoho historických památek, jako je Hvarský hrad a katedrála svatého Štěpána. Procházejte se po nádherných plážích s jemným pískem mezi úžasnými skalnatými útesy a užívejte si krásného Jaderského moře.
  4. Kouzelný Zadar: Starověk a dnešek se snoubí v Zadaru, | Další perla na vaší cestě, je fascinující kombinací starověkého a moderního. Staré město nabízí úchvatné památky, jako jsou unikátní mořské varhany (Sea Organ) – nástroj, na který hraje samotné moře. Procházka po historických uličkách vás zavede k románské katedrále svaté Anastázie a dalším památkám. Když si budete chtít odpočinout, najdete zde také několik půvabných pláží, které vám umožní relaxaci a koupání ve tyrkysově průzračných vodách moře.
  5. Malebný Rovinj: Skrytý poklad na pobřeží | Vaše cestování vrcholí v Rovinji. Toto malebné městečko je proslulé svými úzkými uličkami, kouzelnými barevnými domky a romantickými výhledy na moře. Prozkoumejte starou čtvrť, projděte se po přístavu a vystupte na vrchol kostela svaté Eufémie, abyste se nechali ohromit panoramatickým výhledem na celé okolí. Rovinj nabízí také několik úchvatných pláží s křišťálově čistou vodou, které vás pozvou k odpočinku a užívání si posledních chvil vaší nezapomenutelné dovolené.

Takže Češi, balte si plavky, směřujte na jih a zažijte sluneční dobrodružství, které si budete pamatovat až až navěky!

NADŠENCI DO CESTOVÁNÍ POZOR! Máte možnost sledování mých tipů na cestování, fantastická málo známá místa, nejkrásnější pláže atd., prostřednictvím Instagramu, TikToku a YouTube!