Hotel Katharein Opava

Hotel je pojmenován podle původně německého názvu opavské části Kateřinky, která sousedí s centrem města. V jeho bezprostřední blízkosti, poblíž historického jádra, najdete na břehu řeky Opavy také náš hotel. Klidná lokalita je příslibem nerušeného průběhu všech firemních školení, obchodních schůzek, nejrůznějších oslav a večírků, teambuildingových i relaxačních pobytů.
UBYTOVÁNÍ A SLUŽBY HOTEL KATHAREIN

Součástí komplexu hotelu Katharein je stejnomená restaurace s excelentní kuchyní a bohatou nabídkou domácích i zahraničních specialit připravovaných z čerstvých surovin. Pro návštěvníky hotelového areálu máme k dispozici soukromé zabezpečené parkoviště s kamerovým dohledem a dostatečnou kapacitou pro naše rezidenty i hosty restaurace Katharein. V celém komplexu můžete být on-line prostřednictvím bezplatného Wi-Fi připojení.

RESTAURACE

Kvalitní zázemí moderní kuchyně, široké nabídky nápojů a profesionální personál přispěly k tomu, že za dobu svého provozu si restaurace Katharein již vydobyla v Opavě výborné renomé.

Zaručeně si vyberete z naší nabídky české kuchyně, doplněné o zahraniční speciality. Během poledne je nabídka doplněna o výhodná denní menu. Veškeré pokrmy připravujeme z těch nejkvalitnějších surovin pro dosažení co nejlepších chuťových zážitků. O kulinářský požitek z dobrého jídla se stará tým zkušených kuchařů.

Příjemné prostředí restaurace Katharein je neodmyslitelně spjato nejen s lokalitou blízkého centra Opavy, ale i množstvím rozmanitých akcí, které pořádáme každý měsíc. Za teplých dnů vám zpřístupníme letní terasu. Pro privátní akce nejrůznějšího charakteru připravíme prostorný salonek s kapacitou 50 míst.

WELLNESS

Oddejte se relaxaci v saunovém centru hotelového wellness Katharein. Nově zrekonstruovaný interiér wellness centra jsme upravili podle nejnovějších trendů tak, aby skutečně posloužil k maximální relaxaci těla i mysli. U nás si můžete vybrat typ sauny, který vám vyhovuje.

Wellness si můžete zajistit po dohodě také individuálně mimo běžnou provozní dobu.

Finská sauna: Finská (vlhká) sauna je klasickým typem sauny s dlouholetou tradicí. Jedná se o současný trend. Teplota nesmí překročit 75–80 °C, vlhkost dosahuje až přibližně 80 %. Sauna je vybavena pecí s kameny, které se podlévají pro vytvoření páry. Uzpůsobené větrání a cirkulace vzduchu zajišťují, že teplota a vlhkost jsou udržovány ve stejné hladině ve všech částech místnosti, od stropu až po podlahu.

Parní sauna: Parní saunu si mohou dopřát i ti, kterým zdravotní problémy nedovolují návštěvu klasické sauny (vždy však potřebují konzultaci lékaře). Teplota sauny dosahuje max. 60 °C až při 100% vlhkosti a mnohem méně zatěžuje organismus oproti klasickému typu. Účinky parní sauny navozují svalovou a psychickou relaxaci, detoxikují organismus, pomáhají při bolestech svalů a kloubů, přispívají k celkovému zotavení a uvolnění.

Infrasauna: Infrasaunu (nebo také infrakabinu) využívají především sportovci, ale určena je každému, kdo tráví odpočinek aktivně. Prostřednictvím infračerveného záření, které proniká přímo do těla v hloubce až 4 cm, podporuje přirozenou imunitu, snižuje bolest a svalové napětí a také ztuhlost končetin a kloubů, zvyšuje rozpínavost tkáně a zvyšuje prokrvení a tak iniciuje léčebné procesy v těle. Teplota v infrasauně se pohybuje kolem 50 °C .

Masáže: Masáže jsou úžasným prostředkem ke zmírnění napětí ze stresu a načerpání nové energie. V našem hotelu nabízíme, pro úlevu unavených svalů a obnovu vašich fyzických i psychických sil, služby zkušené profesionální masérky. Objevte i vy kouzlo blahodárných terapeutických účinků masáží a nechte se hýčkat.


KONTAKT:

Hotel Katharein
Ratibořská 1580/37, 747 05  Opava-Kateřinky

Phone: +420 553 610 410
Fax: +420 553 650 370
E-mail: katharein@katharein.cz

www.katharein.cz