Máchovo jezero – alias Velký rybník, se nachází na 6. příčce největších rybníků v Česku. Na první pohled je zřejmé, že jméno jezera je po Karlu Hynku Máchovi, který děj své lyrickoepické skladby „Máj“ umístil právě do zdejšího prostředí.

„Mácháč“ fungoval jako rekreační středisko už za dob socialismu a je populární dodnes. Samozřejmě, prošel určitými změnami, ale jeho účel je více-méně stále stejný. Je určen k letní rekreaci a zábavě pro celou rodinu.

Nachází se zde několik pláží, z nichž nejznámější je asi Aquapark Staré Splavy.

Mořská pláž u rybníka

Provozovatel Starých splavů měl skvělý nápad udělat zdejší pláž na „karibský“ způsob. Takže zde nenajdete klasickou trávu či kamení, ale krásný bílý písek a palmové slunečníky a když je krásné slunečné počasí (což je v létě obvyklé), máte pocit, že jste přímo u moře.

Nechybí ani plovoucí vodní atrakce, živé palmy, venkovní bazény s filtrovanou vodou a fitness zázemí. K dispozici jsou vám dvě superrychlé skluzavky, bazén – zapuštěný přímo v jezeře – s masážní perličkovou lavicí, a hlavně jedinečné nafukovací vodní atrakce jako obří trampolíny, vodní houpačky, vysoké ledovce pro odvážné horolezce, a mnoho dalších.

Pakliže dostanete hlad či žízeň, stačí zajít do zdejší Pizzerie, kde vám naservírují kromě pizze i typickou českou plážovou klasiku.

V areálu je k dispozici udržované oplocené hřiště na volejbal, basketbal, líný tenis. Plážový volejbal v bílém písku. Dále máte možnost aktivně se ochladit u vodního volejbalu – naše plovoucí hřiště na jezeře.

Vybavení je k dispozici v půjčovně sportovních potřeb a lehátek.

Pláž – otevírací doba: červen – září 8:00 – 24:00 (dle návštěvnosti), po zbytek roku je pláž zpřístupněna 8:00 – 20:00.

https://www.aquaparkstaresplavy.cz/