Luční bouda je jednou z nejvýše položených horských chat ve střední Evropě. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších ve výšce 1410 m n. m.


Luční bouda se nachází na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku, na plošině pod Luční (1555 m) a Studniční (1554 m) horou, s překrásným výhledem na nejvyšší českou horu – Sněžku (1602 m). Chata na svém místě stojí od poloviny 17. století a byla to hlavně zemědělská usedlost, kde se však již od začátku 19. století konaly kulturní akce a nejrůznější oslavy pro obyvatele hor.
Na Luční boudě najdete kromě stylové restaurace a nově otevřeného bufetu také pivnici s historickými malbami a více než padesát pokojů šesti kategorií od turistických lůžek až po pokoje Standard ve zrekonstruované části objektu. Současní majitelé navíc k původním tradicím přidali tradici novou – vaření piva na Luční boudě.

Návštěvníkům se tak nabízí skvělé místo k odpočinku v nádherné přírodě, se skvělou kuchyní, denně čerstvým pečivem a lahodným pivním mokem. Pobyt na Luční boudě si mohou obohatit i o nevšední adrenalinové zážitky či relaxovat v pivních lázních nebo ve wellness. Luční bouda je ideálním výchozím bodem pro sledování východu slunce na Sněžce.

Pivní lázně na Luční boudě

pivni_lazne1Naše nově vybudované pivní lázně poskytují originální lázeňskou proceduru, která pomáhá regenerovat celý lidský organismus. Pivní lázně zahrnují koupel, léčivý zábal, masáž šíje a jsou současně doplněny nezbytnou pitnou kúrou, jak jinak než chutným zlatavým mokem PAROHÁČ. Při proceduře se zcela uvolníte a zapomenete na všední starosti.

Originální lázeňská procedura a naše pivo PAROHÁČ se postarají o dokonalou harmonii organismu a uvolní pozitivní tok myšlenek.

Vybudování pivních lázní navazuje na otevření minipivovaru Luční bouda, který je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Pivní lázně zahrnují koupel s charakteristickou bílou pěnou při hladině a vůní čerstvě uvařeného piva. Následuje léčivý zábal,relaxace na lůžku a masáž šíje. Nezbytnou součástí je pitná kúra v podobě vychlazeného piva PAROHÁČ přímo z našeho pivovaru.
Tradiční zlatavý mok v netradičním podání má blahodárný vliv na lidský organismus, podporuje imunitní systém a má ozdravný účinek na pleť a vlasy.


Průběh procedury:

  • Koupel v pivní lázni, jejíž hlavní složkou je naše pramenitá voda z toku Labe o teplotě 34-37 °C obohacená o živé kultury pivovarských kvasnic a směs drcených bylin. Hladinu pivní lázně pokrývá charakteristická bílá pěna z piva a atmosféru dokresluje vůně čerstvě uvařeného piva z místního pivovaru PAROHÁČ. Doporučená doba pivní koupele je přibližně 30 minut.
  • Po lázni ve zlatavém moku následuje relaxace na lůžku v zábalu, při které se organismus harmonizuje, dokončuje se fáze pocení a mysl uvolňuje tok pozitivních myšlenek. Klid a odpočinek si dopřejte v délce 20 – 30 minut.
  • Finální fází procedury je příjemná, uvolňující masáž šíje.
  • V neposlední řadě nesmíme zapomenout na pitný režim. Doporučujeme průběžně doplňovat tekutiny, které tělo při této léčebné metodě vypotí, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Jako ideální nápoj se jeví vychlazené pivo v nejlepším případě nepasterované, tedy s obsahem živých kvasnic – během procedury je neomezená konzumace piva PAROHÁČ z připraveného soudku.
  • Vhodným doplňkem pivních lázní je také finská sauna.

KONTAKT

Adresa

Hotel Luční bouda
Pec pod Sněžkou 203
542 21 Pec pod Sněžkou
Telefon
+420 733 740 888 – rezervace pobytu
+420 733 740 889 – doprava při pobytu
(+420 499 736 144)
Email
info@lucnibouda.cz
GPS