Palác Atlantic patří k nejvýraznějším architektonickým skvostům Karlových Varů. Stavba byla zahájena v roce 1912 podle návrhu vídeňského architekta Fritze Mahlera a dům byl otevřen 1. května 1914.
Luxury Spa Hotel Atlantic Palace nabízí svým klientům 21 luxusních a stylových pokojů s jedinečným výhledem na Divadelní náměstí a Starou louku, prvotřídní restaurant v posledním patře budovy, wellness centrum otevřené 12 hodin denně a také komplexní lázeňskou léčbu.

HLAVNÍ PROCEDURY

Podvodní masáž: Masáž se provádí ve vodním prostředí. Spojuje se zde účinek celkové tepelné koupele a masáže.

Masážní koupel: Teplota koupele je 34°C – 37°C, jedná se o vířivou koupel, masírování není postupné, ale najednou celotělové.

Perličková koupel: Je lehce hypertermní, 34°C – 37°C teplá. Jedná se o mikromasáž kůže a její relaxaci. Je velmi příjemná pro pacienta.

Uhličitá koupel: Připravuje se sycením prosté či minerální vody oxidem uhličitým. Účinek uhličité vody záleží na teplotě vody a na množství CO2 ve vodě.

Rašelinová koupel: Využívá se přírodní léčivý zdroj – rašelina, teplota koupele 37°C – 40°C, je silně hyperemizující.

Ovesná koupel: Teplota koupele se pohybuje mezi 34°C – 37°C a připravuje se ze 100% práškového ovsa a minerální vody.

Klasická masáž: Provádí ji vyškolený zdravotník – masér, který využívá speciálních hmatů k ovlivnění trofiky kůže, podkoží, svalů.

Reflexní masáž: Vysoce specializovaný rehabilitační výkon prováděný odborně vyškoleným fyzioterapeutem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem.

Individuální léčebná tělesná gymnastika: Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Je vedená fyzioterapeutem.

Slatinné obklady: Hypertermní procedura, při které se používá přírodní léčivý zdroj „peloid“, který je připravován v jednorázových obkladech, ty se dle předpisu lékaře přikládají na léčenou část těla a za pomocí tepelného nosiče dochází k intenzivnímu prohřátí ošetřovaného místa.

Lymfodrenáž přístrojová: Působí na drenáž lymfatických uzlin a cév pomocí vzduchových komor, které naplňuje kompresor z distálních do proximálních partií s nastavitelným tlakem i programem, následně je vzduch vypuštěn a cyklus se opakuje.
VEDLEJŠÍ PROCEDURY

Pneumopunktura: Léčebný výkon prováděný speciálně vyškoleným fyzioterapeutem. Jedná se o reflexní metodu – využívá se kombinace efektu akupunktury a lokální aplikace CO2 podkožně.

Oxygenoterapie: Vdechuje se vzduch obohacený o kyslík, který je přiměřeně zvlhčen, aby nevysušoval sliznice. Vzduch se inhaluje nosním katétrem nebo různými maskami.

Magnetoterapie: Magnetoterapie využívá pulsního elektromagnetického pole. Aplikace se provádí pomocí válcových nebo plochých aplikátorů.

Laser: Je koherentní, monochromatické záření, které se aplikuje na kůži pacienta v místě zdravotních problémů. Má účinek bio-stimulační, analgetický, protizánětlivý, baktericidní, viricidní, antiedematózní, vazodilatační.

Ultrazvuk: Ultrazvuk je mechanické vlnění hmotného prostředí (zvuku) s frekvencí vyšší, než je možné zachytit lidským uchem.

Elektroterapie: Pozitivně ovlivňuje léčení onemocnění pohybového aparátu. Využívají různé druhy proudů s nejrůznějším účinkem, dle použitého typu proudu je účinek analgetický, tonizační, spazmolitický, hyperemizační.

Suché uhličité koupele: Spočívá v uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního igelitového vaku, naplněného oxidem uhličitým.

Biolampa: Jednoduchý, dostatečně účinný zdroj léčebného biostimulačního světla pracující na principu polarizace světla.

Inhalace: Pomocí ultrazvuku se vytváří aerosol, který působí na horní i dolní dýchací cesty. Účinnost závisí na velikosti aerosolových částic a účinných látkách podávaných roztoků.

Parafínové rukavičky: Teplota parafínu je kolem 52°C. Ruce opakovaně (3x až 5x) namočíte až po zápěstí na několik vteřin do rozehřátého parafínu.

OSTATNÍ PROCEDURY

Manuální lymfodrenáž: Tato speciální hmatová technika je zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží – tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80% lymfy).

Klasická masáž celková (záda, šíje, nohy, ruce): Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu.

Reflexní masáž plosky nohy: Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch nohou a spojitosti reflexních plošek na chodidle s příslušnými orgány těla.

Gerovital – geriatrické léčení: Gerovital je aplikován injekčně do hýžďového svalu. Obsahem ampule je prokain – lokální anestetikum, vitaminy a rostlinné extrakty. u rekonvalescence po onemocněních a operacích.

Ušní svíce – Používání ušních svíček je metoda alternativní medicíny, která zlepšuje obecné zdraví a pohodu pálením duté svíčky zasunuté do zevního zvukovodu.

WELNESS & RELAX PROCEDURY

Antistresová masáž hlavy: Velmi příjemná relaxační masáž hlavy, vlasové části, šíje, která navozuje maximální uvolnění, snižuje napětí šíjových svalů, které jako první reagují na přemíru stresu.

Aroma masáž: K přípravě aromatického oleje se používá mandlový (za studena lisovaný) olej plný vitamínů, do kterého se dodávají přírodní éterické oleje.

Koupel Kleopatra: Představuje celkovou medovou masáž a vanu Kleopatra. Med jako takový pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání.

Čokoládová koupel: Koupel je hyperemizující, teplota se pohybuje okolo 37ºC, připravuje se ze 100% holandského kakaa, mandlového oleje a přídavku éterického oleje.

Vinná vana: Teplota koupele je 34°C – 37°C, obsahuje pravé červené víno v kombinaci s olejovou složkou – hroznovým/vinným olejem, který je zdrojem přírodních antioxidantů a účinně odbourává volné radikály způsobující stárnutí pokožky a ztrátu elasticity.

KONTAKTY

Luxury Spa Hotel Atlantic Palace

Tržiště 23/37 , 360 01 Karlovy Vary

tel.: +420 353 224 109

e-mail: reception@atlantic-palace.cz

e-mail: reservation@atlantic-palace.cz

www.atlantic-palace.cz

mapka